Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Anasayfa » Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?
Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Yüz mezoterapisi: Mezolift uygulaması olarak da söylenebilir. Elastikiyet, cilt tonu açma, cilt sıkılaştırıp toparlama, göz çevresi morluğu, cilt gençleştirme ve yenileme amaçlı yapılmaktadır. Mikro enjeksiyonlarla uygulama yapılacak bölgeye zerk edilir. Ortalama olarak 4-6 seans önerilir. Seans aralıkları cildin durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 15 günde 1 yapılabilir.

Saç mezoterapisi: Mevcut olan saç köklerinin kuvvetlendirilmesinde kullanılır. Saç köklerinin ömrünün uzamasını sağlar ve kılların veya saçların köke daha sıkı tutunmasına yardımcı olur. Ortalama olarak 8 seans önerilir. İlk 4 seans hafta da 1, daha sonra 15 günde 1 ve son 2 seans 3 ayda 1 uygulanabilir.

Vücut mezoterapisi: Çatlak, selülit, bölgesel yağlanma gibi cilt tedavi alanları vardır. Bacaklar, kollar, karın, popo, kol içleri, bacak içleri gibi bölgelere uygulama yapılabilir. Ortalama olarak seans sayısı 6-10 seanstır ve haftada 1 şeklinde uygulama yapılmalıdır.

Mezoterapi Kaç Seans Yapılmalıdır?

Mezoterapi uygulaması ortalama olarak 4-10 seans arası uygulanmaktadır. Uygulama yapılacak bölgenin durumuna göre ne kadarda sürede bir seans yapılacağını ve seans sayılarının artırılmasının gerekip gerekmediği konusunda uzman doktorlarımız size gerekli yönlendirmeleri yapıyor olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published.